Címlap Közérdekű adatok



Programok - 2015. április - december

Április 16.-augusztus 31.
„A képzelet varázspálcája” című költészet napi gyermekrajz kiállítás (Madách Imre Városi Könyvtár, Rákóczi u. 50.)
Május 01. – október 31.
Megnyitja kapuit a Palóc Ház. Magyarország első áttelepített épületekből álló szabadtéri múzeumának épületegyüttese jellegzetes palóc porta képét mutatja, a 18 – 19. század fordulójáról. (MNM Palóc Múzeuma, Palóc liget 1.)
Május 07. –augusztus 31.
Víz-Fény-Szín-Tér az akvarellről manapság - válogatás az egri Dobó István Vármúzeum képzőművészeti gyűjteményéből (MNM Palóc Múzeuma)
Május 08. –június 25.
Vizsolyi János szobrászművész kiállítása (HEG, Rákóczi u. 50.)
Május 09. – június 06.
Telek Balázs fotóképző-művész kiállítása (Tornay Galéria, Rákóczi u. 27.)
Május 12.
Dr. Majdán János A közlekedés története Magyarországon (1700-2000) című kötetének diavetítéssel egybekötött bemutatója (Madách Imre Városi Könyvtár)
Május 14.
Varja Lajos: Verba volant scripta manent című kötetéről a szerzővel beszélget Kovács Ferenc tanár és Sági Ilona tanárnő (Helytörténeti Gyűjtemény, Rákóczi u. 107.)
Május 14.
„Miénk itt a Föld” című rajzpályázat kiállítása (Kiss Árpád Általános Iskola)
Május 16.
XXIV. Weöres Sándor Gyermekszínjátszó Találkozó Területi Bemutatója (MKMK, Rákóczi u. 50.)
Május 16.
„Ujjé a Ligetben…” Egész napos majális (MKMK, Palóc Színpadon, Palóc liget 2.)
Május 16.
Kábel SE – Nyíregyháza (Városi Sportcsarnok, Ipolypart u. 3/a.)
Május 16.
Bozsik Torna U11 (Műfűves pálya, Ipolypart u. 12.)
Május 16.
BSE – Szécsény (Nagyligeti sporttelep, Kóvári u. 19.)
Május 17.
BSE Palóc farkasok – Cegléd (Nagyligeti sporttelep)
Május 18.
Múzeumi Hétfők – Műhelybeszélgetések rendezvénysorozat előadása. Császi Irén: Sürgőkalla, cséklye, babszekér – Gyermekjátékok Palócföldről (MNM Palóc Múzeuma)
Május 18.-29.
Pünkösd váró játszóház - Múzeumpedagógia (MNM Palóc Múzeuma)
Május 19.
„Kezdődhet a mulatság!” Halász Judit koncertje óvodásoknak (Városi Sportcsarnok)
Május 19.
„Fogadd el, Fogadj el” Kézenfogva Alapítvány országosan meghirdetett Esélyegyenlőségi Napja (Kiss Árpád Általános Iskola, Bajcsy u. 7.)
Május 19.
Fogarasi Béla hangversenye (Rózsavölgyi Márk Alapfokú Művészeti Iskola, Óváros tér 11.)
Május 20.
„Köznevelés az iskolában” című projekt a Kiss Árpád Általános Iskola szervezésében. Egy táncos flashmobbal hívják fel a figyelmet a gyermekek jogaira, különös tekintettel a gyermekszegénységre az iskolai erőszakra a család elsődlegességére, a mosoly fontosságára (Civitas Fortissima tér)
Május 21.
Koczó József Börzsöny anyánk, Ipoly apánk, című könyvének bemutatója (Helytörténeti Gyűjtemény)
Május 21.
„Fogadd el, Fogadj el” Kézenfogva Alapítvány országosan meghirdetett Esélyegyenlőségi Napja a Madách Imre Kollégium és a BBG közös rendezvénye (Régimalom út 2.)
Május 21.
Jótékonysági hangverseny - Anna Antipova Fenyő Gusztáv hegedű zongora hangversenye (Rózsavölgyi Márk Alapfokú Művészeti Iskola)
Május 23.
V. Gál Gábor Nemzetközi Sakk Emlékverseny (MKMK)
Május 23.
Hatala Csenge: Hírzárlat – A balassagyarmati túszdráma című könyvének bemutatója (Szent Imre Keresztény Általános Iskola, Civitas Fortissima tér 5.)
Május 23.
Majdnem Kabaré - a Gyarmati Színkör Előadása (MKMK)
Május 24.
SE Palóc Farkasok – FFC (Nagyligeti sporttelep)
Május 25.
Pünkösdi kikapcsolódás a Nyírjesi Füvészkertben és Vadasparkban
Május 27.
Jobbágy Károly Irodalmi Emléknap (Madách Imre Városi Könyvtár)
Május 27.
„Kerekező Cseperedő” Családi Sportnap (Széchenyi utca)
Május 31.
Gyermeknap (MKMK) Aszfaltrajzverseny, Csipkerózsika – Körút színház mesejátéka, kézművesség, íjászat, lovaglás.
Május 31.
Gyermeknap a Nyírjesi Füvészkert és Vadasparkban
Május 31.
Városi megemlékezés a Magyar Hősök Emlékünnepe alkalmából (Városi katonatemető)

Június 04.
Trianoni emléknap, Nemzeti Összetartozás Napja (14h MKMK közösségi játékok, 16.30h Palóc Múzeum városi ünnepség)
Június 05.
Környezetvédelmi Világnap (MKMK)
Június 05. – július 30.
Nagy Angéla grafikusművész kiállítása (Szerbtemplom)
Június 05.
Az ünnepi könyvhét programjai: Könyvmolyok éjszakája 3-7. osztályos diákok részére (Madách Imre Városi Könyvtár)
Június 05.
Táncgála a Rózsavölgyi Márk Művészeti Iskola növendékeinek vizsgaelőadása (Vármegyeháza, Civitas Fortissima tér 2.)
Június 06.
Baba- és Gyermekholmi Börze (MKMK)
Június 06.
Bozsik Észak Magyarországi Régiós Torna (Nagyligeti Sporttelep)
Június 06-07.
44. Balassa Kupa Országos Rejtvényfejtő Bajnokság (MKMK)
Június 07.
BSE Palóc Farkasok – BVSC (Nagyligeti sporttelep)
Június 08.
Múzeumi Hétfők – Műhelybeszélgetések rendezvénysorozat előadása: Stark Tamás az MTA Bölcsészettudományi Kutatóközpontjának történésze a Magyar traumák a 20. században című előadása (MNM Palóc Múzeuma)
Június 09.
Vida Ágnes babapszichológus Anyapszichológia – Az anyai lélek szivárványa, fogantatástól nagymamakorig című előadása (Madách Imre Városi Könyvtár)
Június 13-14.
II. Térzene Fesztivál Mindenkinek (Civitas Fortissima tér)
Június 14.
Holocaust 71. - mártír megemlékezés a balassagyarmati műemlék zsidó temetőben (Temető u. 8.)
Június 15.
XXVIII. Diákjuniális Tanévzáró Fesztivál. Felvonulás, esőűző táncok, diákoknak ingyenes a strand. The Unice Zenekar koncertje (Civitas Fortissima tér, Palóc Színpad, Városi Strand, Kóvári u. 11.)
Június közepétől
Úszótanfolyam 5-10 éves gyermekek részére (Városi Strand)
Június 15-19.
„Túl az üveghegyen” címmel olvasótábor 1-2 osztályosok részére (Madách Imre Városi Könyvtár)
Június 20.
Múzeumok Éjszakája (MNM Palóc Múzeuma)
Június 20.
Múzeumok éjszakája a 170 éves Balassagyarmati Fegyház és Börtönben (Madách u. 2.)
Június 20.
Földi Péter kiállítás megnyitója Trio Afium Jazz koncert (Tornay Galéria)
Június 21.
21. Cserhát-Tour Országúti Kerékpárverseny - 73-37-10 km-es szakaszokon Balassagyarmat és Felsőtold között (Civitas Fortissima tér) BADISZVSE
Június 21.
Szentivánéj éjszakai csónakázás a Nyírjesi Füvészkert és Vadasparkban
Június 22-26.
Szalézi Nyári Oratóriumi tábor (Szalézi Plébánia, Kossuth út 41.)
Június 27.
Kárpát-medencei Tűzugrás Fesztivál, Szent Iván napi hagyományőrző gála (Civitas Fortissima tér, Palóc Színpad)
Június 28–29.
Lisztes István és Thurzó Lajos Asztalitenisz Emlékverseny (Balassagyarmati Dózsa György Általános Iskola, Dózsa u. 17.)
Június 29. – július 03.
„Túl az üveghegyen” címmel olvasótábor 1-2 osztályosok részére (Madách Imre Városi Könyvtár)
Június 29. – július 03.
Szalézi Nyári Oratóriumi tábor (Szalézi Plébánia, Kossuth út 41.)

Július 03.-augusztus 28.
XXVIII. Nyári Tárlat (HEG)
Július 03. – 05.
XXIX. Palóc Triatlon és Aquatlon, Országos Bajnokság (Nyírjes)
Július 03.
Tequilla koncert (Civitas Fortissima tér) a Palóc Triatlon hivatalos zenekara
Július 04.
Csalogató Zenekar koncertje (Civitas Fortissima tér)
Július 04.
Strandfoci Bajnokság (Városi Strand)
Július 06-10.
Erdész tábor általános iskolásoknak (Nyírjesi Füvészkert és Vadaspark)
Július 06-10.
Nyári Napközis Tábor Gyerekeknek (Ízelítő a programokból: Bánki Kalandpark és Szabadidőpark, Lövészet íjjal és puskával, strandolás, számháború, Nyírjesi Füvészkert, akadályverseny, madárgyűrűzés Érd.: Kovács László 06-20981-5074 )
Július 11.
Titan Angels Átlagtartó- és Ügyességi Motorverseny (Régimalom- Nádor út- Kóvári úr egy része-Rákóczi út a Bíróságig, Civitas Fortissima Főtér)
Július 12.
Családi Nap, Játszóház és a Dobroda Zenekar koncertje (Palóc Színpad)
Július 13-17.
Erdész tábor általános iskolásoknak (Nyírjesi Füvészkert és Vadaspark)
Július 14-19.
XIX. Sörfesztivál koncertekkel Nógrád Megye legnagyobb hatnapos kulturális eseménye (Balassagyarmat, Ipolypart u. 12.)
Kedd, ingyenes nap: Stand Up Comedy, Dj Retro, Dj Delay
Szerda: Wellhello, EDDA
Csütörtök: Honey Beast, Hooligans,
Péntek: Suzy és Jolly, Nótár Mary, Kis Grofó, Bunyós Pityu, Kaczor Feri,
Szombat: Anti Fitness Club, Danubius Best Of, Zoltán Erika, Dj Dominique
Vasárnap: Szűcs Judit, Koós János, Korda György és Balázs Klári, Happy Gang, Kerozin, Kozmix
Július 18.
Lábtenisz Verseny (Városi Strand)
Július 20-24.
Nyári Napközis Tábor Gyerekeknek (Ízelítő a programokból: Bánki Kalandpark és Szabadidőpark, Lövészet íjjal és puskával, strandolás, számháború, Nyírjesi Füvészkert, akadályverseny, madárgyűrűzés Érd.: Kovács László 06-20981-5074 )
Július 20-26.
Palóc Kézműves Tábor (Nyírjes RIDENS iskola)
Július 20-31.
29. „Zene Határok Nélkül” Nemzetközi Muzsikustábor, Verseny és Művészeti Fesztivál
Július 20-28.
19 órától hangversenyek a Zeneiskolában (EAR koncert, tanári és hallgatói koncertek, Weiner Leo előadói verseny, Kortárs magyar zenei hangverseny)
Július 29
Nagykoncert Tokodi Ilona és Muskát András illetve a Váci Szimfonikusok vendégszereplésével (Palóc Színpad eső esetén Vármegyeháza)
Július 30
Gálakoncert a Rózsavölgyi Márk Alapfokú Művészeti Iskolában
Július 25.
Secret Faces – Kökény Ági és a Vokál koncertje (Civitas Fortissima tér)
Július 26.
XX. Szent Anna napi Palóc Búcsú (Palóc liget, Palóc Színpad)
Július 31.
B. City Band koncertje (Civitas Fortissima tér)

Augusztus 01.
FőtérJazz – MonKeys Trio Jazz koncertje (Civitas Fortissima tér)
Augusztus 03-07.
Gyarmati Vakáció Városi Kalandtábor I. turnus (MKMK)
Augusztus 07.–Szeptember 24.
Henn László festőművész kiállítása (Szerbtemplom)
Augusztus 08.
Fregoli Színház: Félrelépni tilos vígjáték két felvonásban (Palóc Színpad)
Augusztus 09.
Strandröplabda Verseny (Városi Strandfürdő)
Augusztus 10-14.
Gyarmati Vakáció Városi Kalandtábor II. turnus (MKMK)
Augusztus 10-14.
XVII. Vitalitás Nyári Tánctábor (Városi Sportcsarnok)
Augusztus 10-14.
Nyári Napközis Tábor Gyerekeknek (Ízelítő a programokból: Bánki Kalandpark és Szabadidőpark, Lövészet íjjal és puskával, strandolás, számháború, Nyírjesi Füvészkert, akadályverseny, madárgyűrűzés Érd.: Kovács László 06-20981-5074 )
Augusztus 13.
I. Folyóünnep, Ferenczi György és a Rackajam (Ipoly-part – Palóc Színpad)
Augusztus 14.
Esti Zumba Fittness Party Borda Zsolttal (Civitas Fortissima tér)
Augusztus 15.
Alternatíva Zenekar koncertje (Civitas Fortissima tér)
Augusztus 19-21.
Palóc Kertbarátkör termékbemutató kiállítása (MKMK)
Augusztus 20.
Államalapító Szent István és az új kenyér ünnepe Egész nap szórakoztató műsorok: Kereplő Színház előadása, táncbemutatók, játszóház, kézművesség, Van Móka zenekar, Soltész Rezső és a Retro Rock Band koncertjei. Futótűz, Fejlámpás Futás (Palóc Színpad, tűzijáték a Főtéren)
Augusztus 20.
Szent István Nap a Nyírjesi Füvészkert és Vadasparkban
Augusztus 20-23.
Kutyafrizbi Verseny (Sportpálya, Vizy Zs. u. 14.)
Augusztus 21.
Dead Diamond Trails Balassagyarmat V. BMX, MTB kerékpáros verseny (Balassagyarmat, Vak Bottyán u. 31. BKS pálya)
Augusztus 21.
FőtérJazz – Trio Afium Jazz koncert (Civitas Fortissima tér)
Augusztus 28.
Music Jam Band koncert (Civitas Fortissima tér)
Augusztus 29.
„Így kell járni....” a Vadóka Néptánccsoport, a füleki Rakonca Néptáncegyüttes és a szécsényi Palóc Néptáncegyüttes gálaműsora (Palóc Színpad)
Augusztus 29.
Nyárzáró Rock Táncház buli (Madách Mozi)

Szeptember 04. –október 29.
Kótai Tamás festőművész kiállítása (HEG)
Szeptember 04-05.
II. Határmenti Kofavizit (Palóc liget, Palóc Színpad) koncertek, főzőverseny, kirakodóvásár, kézművesek, játszóház, Palóc Ízek Utcája
Szeptember 05.
Baba- és Gyermekholmi Börze (MKMK)
Szeptember 10.
Honismereti Kör Közgyűlése, a Balassagyarmati Honismereti Híradó 2014. évi kötetének bemutatója (Helytörténeti Gyűjtemény)
Szeptember 12.
11. Zelenka István Emlék Futónap (Civitas Fortissima tér)
Szeptember 13.
I. KONFIRINCIA Jánossy Ferenc emléknap (Jánossy Képtár Madách Mozi)
Szeptember 14.
28. Múzeumi Hétfők – Műhelybeszélgetések rendezvénysorozat következő előadása (MNM Palóc Múzeuma)
Szeptember 15. – November 29.
Farkas András emlékkiállítás a Palóc Múzeumban
Szeptember 19-27.
Ars Sacra Fesztivál – Klasszikus koncertek Haydn, Mozart és Beethoven műveiből (MNM Palóc Múzeuma)
Szeptember 19.
Vitalitás Sportnap (Nagyligeti Sporttelep)
Szeptember 22.
Balassagyarmat Barátainak Találkozója Budapesten a Duna Palotában
Szeptember 24.
Négyévesek születésnapi köszöntése és ünnepélyes beiratkozása (Madách Imre Városi Könyvtár)
Szeptember 26.
Titan Angels Átlagtartó- és Ügyességi Motorverseny (Régimalom- Nádor út- Kóvári út egy része-Rákóczi út a Bíróságig, este kamionparkoló a határnál)
Szeptember 26.
III. Palóc Lovas Kultúra Napja (BFC Farm, Balassagyarmat-Patvarc)
Szeptember 26.
III. Szent Mihály napi tűzünnep Balkan Fanatik koncert (Palóc liget, Palóc Színpad)
Szeptember 26–30.
I. Balassagyarmati Kézimunka kiállítás és verseny (Tornay Galéria)
Szeptember 28. – november 08.
Múzeumok Őszi Fesztiválja (MNM Palóc Múzeuma)

Október 02. – november 26.
Molnár Antal grafikusművész kiállítása (Szerbtemplom)
Október 03.
Mozdulj Gyarmat! Sportnap Díszvendég: Somogyi Dia sportriporter, az M1 Telesport című adás műsorvezetője és Szív futónagykövetünk, Beck Mónika (Dr. Kenessey Albert Kórház-Rendelőintézettől – a Városi Sportcsarnokig)
Október 04.
Íjász verseny a Nyírjesi Füvészkert és Vadasparkban
Október 06.
Örökség Kulturális Műhely Előadássorozat (MKMK)
Október 6., 13., 20.
Építészet Hónapja előadások (MKMK)
Október 12-16.
Apróságok hete. Foglalkozássorozat óvodásoknak (Madách Imre Városi Könyvtár)
Október 12., 26.
Múzeumi Hétfők – Műhelybeszélgetések rendezvénysorozat előadása (MNM Palóc Múzeuma)
Október 15.
Horváth Endre-emléknap (Helytörténeti Gyűjtemény)
Október 16.
Gyermekszínházi előadás (MKMK)
Október 17.
IV. Cseh Tamás emlékest (MKMK)
Október 20.
Örökség Kulturális Műhely Előadássorozat (MKMK)
Október 23.
Az 1956-os forradalom és szabadságharc ünnepe (MKMK)
Október 26-30.
Országos Őszi Könyvtári Napok (Madách Imre Városi Könyvtár)

November 03.
„Hegyet hágék, lőtőt lépék…” – Konferencia Erdélyi Zsuzsanna néprajztudós emlékére (MNM Palóc Múzeuma)
November 04.
Örökség Kulturális Műhely Előadássorozat (MKMK)
November 05.
MNM Palóc Múzeuma kiállítása (Madách Imre Városi Könyvtár)
November 06-07.
Szent Imre Napok (Keresztény Iskoláért Alapítvány)
November 06. – december 17.
Gyémánt László festőművész kiállítása (HEG, Rákóczi út 50.)
November 07.
Palócország - Meseország – Palóc Mesemondó Verseny (MKMK)
November 08.
„Civitas Fortissima Kupa” Nemzetközi Asztalitenisz verseny
November 12.
Benkó Péter: Volt egyszer egy Palóc-nap Balassagyarmaton (Helytörténeti Gyűjtemény)
November 15.
Balassagyarmati Érem- és Bélyeggyűjtő Kör Börzéje Bolhapiac (MKMK)
November 16., 30.
Múzeumi Hétfők – Műhelybeszélgetések rendezvénysorozat előadása (MNM Palóc Múzeuma)
November 18.
Örökség Kulturális Műhely Előadássorozat (MKMK)
November 21.
Zsókata bál (MKMK)
November 24.
Versmondó verseny az általános iskola alsó- és felső tagozatos tanulóinak (Madách Imre Városi Könyvtár)
November 27.
Gyermekszínházi előadás (MKMK)
November 28.
Baba- és Gyermekholmi Börze (MKMK)

December 02.
Téli Teremlabdarúgó Bajnokság (Városi Sportcsarnok)
December 02.
Örökség Kulturális Műhely Előadássorozat (MKMK)
December 03.
Veres József ikonjaiból készült kiállítás (Madách Imre Városi Könyvtár)
December 04. – 2016. január 28.
Poór Dorottya festőművész kiállítása (Szerbtemplom)
December 05.
Városi Mikulás Délután (MKMK)
December 06.
Mikulás Kupa - Műfalmászó Verseny (MKMK)
December 06.
VI. Palóc Cross – Príbeli István emlékverseny (Springa-domb)
December 10.
Évzáró rendezvény (Helytörténeti Gyűjtemény)
December 11-13.
Mikulás Kupa Kyokushin Karate verseny (MKMK)
December 12.
Múzeumi Hétfők – Műhelybeszélgetések rendezvénysorozat előadása (MNM Palóc Múzeuma)
December 12.
Nógrád Megyei Betlehemes Találkozó (MKMK)
December 12-13., 19-20
Adventi Vásár (Civitas Fortissima tér)
December 16.
Örökség Kulturális Műhely Előadássorozat (MKMK)
December 31.
Szilveszteri Bál (MKMK)